Ми Разом з Вами познайомимось поближче з природою та історією рідної країни в турі вихідного дня Київ – Канів.
1 день
Розташоване в долині невеликої річки Красна, на правому березі Дніпра. За однією з версій, свою назву прийняло від давньоруського міста Треполя, залишки, якого можна побачити в Трипіллі. Місто Треполь, побудований Ярославом Мудрим, називалось «водяними воротами» до Київської Русі, мало важливе значення, як форпост, який захищав кордони від нападів печенігів і половців. Від Треполя розходяться в різні боки Зміїні Вали. У Трипіллі діє археологічний музей.
Вважається одним з найдавніших поселень Київської Русі. У 2017 році Витачів відзначить своє 1060-річчя з моменту першої літописної згадки про це поселення, хоча деякі джерела вказують на те, що як постійне поселення – Витачів існує щонайменше 1600 років. У творах візантійського імператора Костянтина Багрянородного – Витачів вперше згадується як великий порт на Дніпрі. Поблизу села розкопано давньоруське городище. У Витачеві збереглися сліди старих валів. У 1853 році в селі збудували дерев’яну Хрестовоздвиженську церква. У 2008 році було відкрито Витачівський краєзнавчий музей. У селі знаходиться дерев’яна Витачівська каплиця, побудована в 1991 році за проектом Тараса Григоровича Шевченка.
Тарасова гора в Каневі – національна святиня українського народу, місце поклоніння пам’яті видатного поета-пророка Тараса Шевченка. Ймовірно, на цій горі в XI ст. було засновано печерний Канівський монастир, після чого її стали називати Чернечою горою. У середині XIX, відвідавши ці місця, Т. Шевченка захотів придбати тут ділянку для будівництва садиби, проте його планам не судилося здійснитися. тур вихідного дня Київ Канів
Після смерті в С.-Петербурзі, Шевченко спочатку був похований на Смоленському кладовищі, проте, за наполяганням громадськості, 10 травня 1861 труну з прахом поета було доставлено до Канева. Згідно із заповітом, його поховали на високій дніпровській кручі, яку з тих пір називають Тарасовою горою. На могилі був насипаний курган і встановлено хрест. Музей “Тарасова світлиця” відкритий в колишньому будинку доглядача могили І. Ядловського.
У 1925 р створено Шевченківський національний заповідник у Каневі. У 1939 р встановлено найбільший в Україні пам’ятник Шевченку, побудовані сходи в 342 ступені з фонтаном “Лілія”. У 2010 р після багаторічної реставрації відкрито літературно-меморіальний музей Т. Шевченка.